Diş Hekimi Dr. Melih Şengül

Prosthodontist / Protez Uzmanı

Diş Hekimi Melih Şengül 22/04/1977 Almanya doğumludur. Eğitimini ilkokul beşinci sınıfa kadar Almanya’da sürdürür.

Diş Teknikeri olan babası Himmet Şengül, Almanya’nın en değerli teknikerlerinin layık görüldüğü Altın Paralelometre” (Das goldene parallelometer) mansion ödülü aldığı 1987 yılında, Türkiye’de düzenlenen Diş hekimliği fuarından davet alır. Fuarı ziyaret eden dönemin Başbakanı Turgut Özal’ın ilgisini çeker ve Türkiye’ye dönüp, çalışmalarına burada devam etmesi teklif edilir. 1988 yılında ailece vatana kesin dönüş yaparlar.

Orta ve Lise eğitimini Ankara Yükseliş Koleji’nde tamamlar. Bir yandan da babasının laboratuarına, özellikle estetik diş hekimliğine ve porselen çalışmalarına ilgi duyarak devam eder. 1996 yılında liseden mezun olduğu yıl yeni kurulan, Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde okumak üzere, İstanbul’a yerleşir. Henüz birinci sınıftayken, yeni kurulan Estetik Dişhekimliği Akademisi’ne üye olur ve çalışmalarına bu alanda ağırlık verir.

Fakültenin ilk mezunlarından biri olarak diploma aldığı  2001 yılında, Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Ana Bilim Dalı’na kabul edilerek uzmanlık ve doktora hayatına başlar.

Uzmanlığı sırasında İmplant tedavisi konusunda da çeşitli çalışmalara katılır. Diğer bir yandan, kendi kurduğu laboratuar ve klinikte, tanınmış bazı diş hekimlerine teknisyenlik hizmeti sunmaya, kendi kliniğini işletmeye başlar. 2007 yılında doktorasını tamamlamasının ardından, tam zamanını klinik çalışmalarına ayırır.

Son yıllarda estetik çalışmalar ve implant tedavisinin yanında, digital diş hekimliği konusuna ilgi duymakta ve bu alanda çalışmalar yapmaktadır.

Meslek hayatına halen kendi kliniğinde devam etmektedir.

Mesleği dışında müzik alanında da çalışmaları bulunmaktadır. Çeşitli Uluslararası müzik festivallerinde şarkıcı solist olarak Türkiye’yi başarıyla temsil etmiştir ve bu dalda çalışmayı sürdürmektedir.

Evli ve Berk isminde bir erkek çocuğu bulunmaktadır.